Tutaj oddasz swój głos:     lapka

Projekt z klasa

Projekt edukacyjny

Opis projektu:

Projekt realizowany jest przez 18 osobową grupę młodych ludzi, z różnych środowisk, w wieku od 16 do 19 lat - uczniów Technikum nr 2 w Zespole Szkół Technicznych w Słubicach. W przedsięwzięciu biorą udział zarówno dziewczęta jak i chłopcy.

Realizacja projektu zakłada trzy  etapy:

etap I - uszycie z filcu ozdób świątecznych w celu zdobycia funduszy na etapy II i III ( listopad 2016).

etap II - "oswojenie" otoczenia - odnowienie i nadanie nowego wyglądu gablotom na górnym korytarzu budynku głównego, gdzie młodzież spędza najwięcej czasu poza lekcjami.

etap III - wykonanie ozdób wielkanocnych, które zostaną przekazane na rzecz podopiecznych Hospicjum Domowego św. Wincentego a' Paulo w Słubicach.

Zadania:

1. Wstępny kosztorys: filc, nici, zdobienia (koraliki), farby, styropian, tkanina, brystol i markery, papier ścierny.
  2. Zaproszenie do Projektu uczniów Technikum nr 2 - komunikat w trakcie uroczystości DEN.
  3. Prośba o dofinansowanie etapu pierwszego przez Radę Rodziców.
  4. Zaprojektowanie i wykonanie logo projektu ( uczniowie kształcący się w zawodzie technik informatyk).
  5. Przygotowanie dokumentacji potrzebnej do zarejestrowania projektu.
  6. Pozyskanie sponsorów wśród lokalnych przedsiębiorców.
  7. Przygotowanie informacji o projekcie dla rodziców i lokalnych mediów oraz portali społecznościowych.
  8. Wykonanie gazetki ściennej dokumentującej nasze poczynania.
  9. Organizacja kiermaszu w dniu Spotkań z Rodzicami (grudzień).
  10. Zakup materiałów potrzebnych do etapu II i III.
  11. Wykonanie prac renowacyjnych (gabloty).
  12. Wykonanie ozdób wielkanocnych
  13. Przekazanie ozdób na rzecz Hospicjum Domowego Św. Wincentego a' Paulo w Słubicach.
  14. Podsumowanie projektu na apelu.

Cele projektu:

Realizacja projektu ma na celu:

• zmotywowanie młodzieży do samodzielnego działania,
  • wzbudzanie przedsiębiorczości wśród młodych ludzi,
  • otwarcie się na innych,
  • rozwijanie zdolności manualnych,
  • pobudzenie wyobraźni,
  • promowanie kreatywnych form spędzania czasu wolnego,  z dala od komputera i TV,
  • rozwijanie i wzmacnianie odpowiedzialności za wygląd najbliższego otoczenia,
  • rozwijanie umiejętności współpracy w grupie,

Elementy unikatowe

W dobie zalewającego nas plastiku i "chińszczyzny" tworzymy oryginalne, niepowtarzalne prezenty z duszą.

Miejsce i czas realizacji:

Budynek główny i pracownia spedycyjna Zespołu Szkół Technicznych w Słubicach.

Czas realizacji : od listopada 2016 do połowy kwietnia 2017

Wykorzystanie grantu:

Grant zostanie przeznaczony na:

• Zakup materiałów potrzebnych do wykonania ozdób wielkanocnych, ręcznie szytych z filcu i zabawek wykonanych na szydełku ( filc, nici).
  • Zakup materiałów potrzebnych do odnowienia gablot ( farba, styropian, kolorowy brystol i markery)
  • Zakup sztalug i gablot potrzebnych do prezentacji naszych prac.

Galeria załączników: