Uczniowski Strzelecki Klub Sportowy "Muszkiet"

 

Zespół Szkół Technicznych im. inż. Tadeusza Tańskiego
 Aleja Niepodległości 13, 69-100 Słubice


Strona główna
Aktualności
Srebrne Muszkiety
Sukcesy
Historia klubu
Harmonogram
Galeria
Rekordy
Treningi
Zawodnicy
USKS Muszkiet
Kontakt
Linki
Archiwum

UCZNIOWSKI STRZELECKI KLUB SPORTOWY MUSZKIET

W 2003 roku z inicjatywy grona ludzi w składzie: Stanisław  Woronowicz, Romuald Kaznocha, Jerzy Wieczorek, Wiesław Bandura, Andrzej Deptuch podjęta została uchwała o powstaniu "USKS MUSZKIET" przy ZST w Słubicach. W następnym miesiącu klub został zarejestrowany w Starostwie Powiatowym i rozpoczął oficjalną działalność.

więcej...

 

Uroczyste otwarcie strzelnicy pneumatycznej

Uczniowskiego Strzeleckiego Klubu Sportowego

"MUSZKIET"

przy Zespole Szkół Technicznych w Słubicach

XLIX Ogólnopolskie Zawody Strzeleckie

"O Srebrne Muszkiety 2010"

 

 Trofea Strzeleckie

 

  

 

"Srebrny Muszkiet 2007"

 

 

Strzelecka Liga Szkolna 2009/2010

 

Na strzelnicy pneumatycznej 28 kwietnia 2010r zakończyła się ósma ostatnia runda strzeleckiej ligi szkolnej 2009/2010 w karabinku pneumatycznym. W rywalizacji wzięło udział dziewięć zespołów reprezentujących szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne powiatu słubickiego. W trakcie ośmiorundowej rywalizacji prowadzona była klasyfikacja zarówno zespołowa jak i indywidualna w kategorii dziewcząt i chłopców. Wyniki zakończonej rywalizacji w strzeleckiej lidze szkolnej przedstawiają się następująco:

 1. Zespół Szkół Technicznych Słubice - 60 pkt

 2. Gimnazjum nr1 Słubice - 53 pkt

 3. Zespół Szkół Leśnych Starościn - 41 pkt

 4. Zespół Szkół Licealnych Słubice - 35 pkt

 5. Zespół Szkół Technicznych II - 25 pkt

 6. Gimnazjum nr2 Słubice - 18 pkt

 7. Zespół Szkół Leśnych II Starościn - 14 pkt

 8. Gimnazjum nr1 II Słubice - 13 pkt

 9. Zespół Szkół Ekonomiczno Rolniczych Słubice - 7 pkt

Klasyfikacja indywidualna dziewcząt:

 1. Szkwarek Urszula - Zespół Szkół Licealnych Słubice

 2. Gawrońska Elżbieta - Zespół Szkół Licealnych Słubice

 3. Kwiek Krzysztofa - Gimnazjum nr 1 Słubice

Klasyfikacja indywidualna chłopców:

 1. Jędrzejczak Robert - Zespół Szkół Technicznych

 2. Popławski Tomasz - Zespół Szkół Technicznych

 3. Dejczman Damian - Zespół Szkół Technicznych

Wszystkim uczestnikom wielomiesięcznej rywalizacji serdecznie gratulujemy zdobytych nagród i zapraszamy do kolejnej edycji strzeleckiej ligi szkolnej w roku szkolnym 2010/2011.

 

Finał Strzeleckiej Ligi Szkolnej 2009/2010 - fotogaleria

 

Na strzelnicy kulowej USKS Muszkiet odbył się finał wojewódzki zawodów strzeleckich "O Srebrne Muszkiety 2010". W zawodach udział wzięło 12 zespołów dziewcząt i chłopców reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne województwa lubuskiego. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie głównie za sprawą zawodników ze Słubic. Drużyna chłopców reprezentująca Zespół Szkół Technicznych zwyciężyła zdecydowanie pozostawiając w pokonanym polu zespoły z Sulęcina, Starościna, Wschowy, Skwierzyny i Szprotawy z wynikiem 1723 pkt odniosła sukces ósmy raz z rzędu. Indywidualnie w zawodach zwyciężył Jędrzejczak Robert uzyskując wynik 585 pkt, co jest nowym rekordem życiowym a zarazem rekordem klubowym. Drugie miejsce zajął Popławski Tomasz zdobywając 570 pkt(wyrównany rekord życiowy) a trzecie Dejczman Damian z wynikiem 568 pkt(rekord życiowy).Należy żałować, że przy tak znakomitych wyników w tym roku nie odbędzie się finał centralny srebrnych muszkiety, w których zawodnicy Zespołu Szkół Technicznych mieli ogromną szansę zdobyć medale.

więcej...

Aktualności

 • Dnia 6 listopada 2010r odbyły się V zawody strzeleckie "o puchar Wojewody Lubuskiego z okazji Święta Niepodległości. W zawodach udział wzięło 56 zawodników reprezentujących 13 zespołów ZR LOK województwa lubuskiego. W dotychczasowej historii zawodów jest to rekordowa obsada, również sportowa rywalizacja stała na wysokim poziomie. W zawodach startowali również zawodnicy Muszkiet Słubice.

 • Zakończyły się wojewódzkie zawody strzeleckie LOK w karabinku kulowym rozgrywane dorocznie na strzelnicy w Słubicach. Zawody zakończyły się sukcesem zawodników USKS Muszkiet, którzy nie dali szans swoim rówieśnikom zdobywając trofea we wszystkich klasyfikacjach indywidualnych i zespołowych. Zawody zaszczycił swoją obecnością Burmistrz miasta Słubice Ryszard Bodziacki, który wręczał zwycięzcom pamiątkowe medale dyplomy oraz puchary. Zawody obfitowały we wspaniałe wyniki, zwycięscy klasyfikacji dziewcząt i chłopców poprawili własne rekordy życiowe. Brawo!!!

Zawody Wojewódzkie LOK - reportaż

 • Dnia 8 maja 2010r na strzelnicy kulowej USKS Muszkiet przy Zespole Szkół Technicznych w Słubicach odbędą się już kolejne wojewódzkie zawody strzeleckie Ligi Obrony Kraju w karabinku kulowym. W zawodach rywalizować będą zespoły czteroosobowe mieszane dwie zawodniczki i dwóch zawodników, prowadzone będą klasyfikacje zespołowe oraz indywidualne w kategorii dziewcząt i mężczyzn. Najlepsze zespoły oraz zawodnicy indywidualnie otrzymają pamiątkowe puchary ufundowane przez Zarząd Wojewódzki LOK w Gorzowie Wielkopolskim. Serdecznie zapraszamy.

Dnia 25 maja na strzelnicy kulowej

Uczniowskiego Strzeleckiego Klubu Sportowego "Muszkiet"

 w Słubicach odbędzie się finał wojewódzki XLIX Ogólnopolskich Zawodów Strzeleckich "O Srebrne Muszkiety 2010". W zawodach biorą udział reprezentacje dziewcząt i chłopców wyłonione podczas rywalizacji na szczeblu szkolnym i międzyszkolnym. Zawody zakończą się na etapie wojewódzkim, w roku 2010 finał ogólnopolski nie będzie rozegrany!!!

 • Dnia 10 kwietnia odbyły się Wojewódzkie zawody strzeleckie LZW LOK w karabinku pneumatycznym. W tym roku do Słubic zjechała rekordowa liczba uczestników reprezentujących dziesięć zarządów rejonowych LOK województwa lubuskiego. Osiągnięte wyniki wskazują na stale rosnący poziom i umiejętności zawodników czego wyrazem było uhonorowanie najlepszych pamiątkowymi medalami dyplomami i pucharami. Zapraszamy za rok!.

 • Na strzelnicy USKS "MUSZKIET' odbyły się II Wojewódzkie zawody strzeleckie w karabinku pneumatycznym o puchar Komendanta KP PSP w Słubicach. W zawodach udział wzięło sześć zespołów reprezentujących komendy powiatowe straży pożarnej województwa lubuskiego. Poziom rywalizacji strażaków był niezwykle wysoki i trzymał w napięcia do samego końca zawodów.

 • Dnia 10 marca 2010r odbyły się III indywidualne zawody strzeleckie w karabinku pneumatycznym z okazji Dnia Kobiet 2010. W tegorocznej edycji na strzelnicy zjawiała się rekordowa liczba uczestniczek marcowych zawodów reprezentująca przedszkola i szkoły miasta i gminy Słubice. Zawody od samego początku do końca były niezwykle emocjonujące i zacięte a o zwycięstwie w zawodach decydowały dosłownie ostatnie strzały.

 

Dzień Kobiet - reportaż

 • Dnia 2 grudnia 2009r zakończyła się IV edycja Strzeleckiej Ligi LOK. Na strzelnicy USKS Muszkiet zakończyły się zmagania drużynowe i indywidualne, w których rywalizowały zespoły w X rundach. Zarówno drużynowa jak i indywidualna rywalizacja trwała do samego końca i była niezwykle zacięta i wyrównana, gdzie rozstrzygnięcia nastąpiły w X rundzie. Kolejna V już edycja Strzeleckiej Ligi LOK rozpocznie się w styczniu 2010 r, wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

 • Dnia 14 listopada na strzelnicy USKS MUSZKIET odbędą się coroczne zawody strzeleckie o "Puchar Wojewody Lubuskiego" z okazji Święta Niepodległości. Udział w zawodach potwierdziły zespoły z ośmiu powiatów. Zapraszamy.

 • Dnia 7 listopada na strzelnicy sportowej "GWARDIA" w Zielonej Górze odbędą się zawody strzeleckie z okazji Święta Niepodległości. W zawodach biorą udział zawodnicy USKS "MUSZKIET".

 •  W miesiącu październiku odbędzie nabór do sekcji strzeleckiej uczniów klas szóstych szkół podstawowych w roku szkolnym 2009/2010. Zapraszamy wszystkich chętnych szóstoklasistów.

 •  Dzień Edukacji Narodowej. Z okazji święta pedagogów na strzelnicy pneumatycznej w dniu 21 października o godz:16:00 odbędą się VI zawody strzeleckie w karabinku pneumatycznym w kategorii kobiet i mężczyzn. Organizatorzy zapraszają serdecznie wszystkich zainteresowanych.

 

więcej...

Największe osiągnięcia i sukcesy sportowe

 • 2007r Złoty medal drużynowo w finale ogólnopolskim zawodów strzeleckich "O Srebrne Muszkiety 2007" Kąkol Bartosz, Nowiński Paweł, Matkowski Józef oraz srebrny medal indywidualnie Kąkol Bartosz.

 • 2003r Srebrny medal indywidualnie w finale IX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Kwiek Karolina.

więcej...


Strona główna | Aktualności | Srebrne Muszkiety | Sukcesy | Historia klubu | Harmonogram | Galeria | Rekordy | Treningi | Zawodnicy | USKS Muszkiet | Kontakt | Linki | Archiwum

Uczniowski Strzelecki Klub Sportowy MUSZKIET w Słubicach

Copyright © 2009
Ostatnia aktualizacja: 03 listopada 2010

 Webmaster: Wieczorek Jerzy