Szkolny Klub PCK i HDK

Szkolny Klub PCK i HDK przy Zespole Szkól Technicznych w Słubicach

Opiekunem Koła PCK i HDK w naszej szkole jest mgr Magdalena Górecka.

Członkowie:

1. Karolina Kowalska
2. Amanda Gilewska
3. Ewelina Praisner
4. Patrycja Prałat
5. Rafał Baranowski
6. Juliusz Borowski

Ważniejsze działania Szkolnego Klubu PCK:
- Światowy Dzień Bez Papierosa
- Światowy Dzień Walki z AIDS
- Zbiórka zniczy – „Pamięć zapomnianym”
- Dzień higieny i czystości
- Światowy Dzień Zdrowia
- Konkurs PCK „Zdrowe odżywianie” w ramach Dnia zdrowego żywienia
- Światowy Dzień Czerwonego Krzyża
- Światowy Dzień Krwiodawstwa

Członkowie Klubu PCK przeprowadzają regularnie akcje informacyjne i plakatowe. Odbyła się już między innymi akcja: Światowego Dnia bez Papierosa, w której członkowie zachęcali do rzucania papierosów i zdrowego trybu życia. Inną akcją był Światowy Dzień Walki z AIDS. Członkowie wykonali gazetkę, która miała na celu informowanie uczniów oraz zwrócenie uwagi na ten właśnie problem.

W dniu 10 kwietnia w naszej szkole odbyła się akcja pokazowa udzielania pomocy przedmedycznej, którą przeprowadził uczeń naszej szkoły Adrian Strep - ratownik Ochotniczej Straży Pożarnej w Słubicach. Każdy uczeń, jak i nauczyciel mógł dowiedzieć się wiele ważnych informacji, a w szczególności, jak przeprowadzić akcję resuscytacji krążeniowo – oddechowej, jak prawidłowo ułożyć rannego, czy też pomóc w przypadku zakrztuszenia się. Ćwiczenia nie były takie proste, jakby się wydawało. Każdy zdał sobie przede wszystkim sprawę, jak ważna jest pierwsza pomoc w nagłych przypadkach. Nie bądźmy obojętni!

W dniu 7 kwietnia, czyli w „Światowym Dniu Zdrowia”, członkowie koła PCK zachęcali do zdrowego stylu życia. W naszej szkole odbyła się akcja plakatowa i informacyjna. Główne hasła to:

Uprawianie sporu, zdrowe odżywianie, niepalenie papierosów, badania kontrolne u lekarza, badanie ciśnienia tętniczego oraz badanie poziomu cukru we krwi.

Motto przewodnie – „LEPIEJ ZAPOBIEGAĆ NIŻ LECZYĆ”.